فرماندار قشم: بنیان های فکری امام برای نسل جدید تبیین شود

فرماندار قشم با بیان اینکه بسیاری از ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) مورد غفلت قرار گرفته است، تاکید کرد: باید بنیان های فکری امام راحل برای جامعه به ویژه نسل جدید تبیین شود.

عزت کمال زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امام خمینی(ره) شخصیتی بی نظیر در عرصه دین، سیاست و اخلاق بود و گسترش افکار و اندیشه های ایشان در جامعه می تواند تضمین کننده بقاء و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی با بیان اینکه تمام مسوولان جامعه وظیفه خطیر تبیین اندیشه های امام راحل را بر عهده دارند، گفت: نباید معرفی شخصیت و راه امام خمینی(ره) به ایام میلاد و رحلت ایشان خلاصه شود.

کمال زاده اضافه کرد: روح جوانان و نوجوانان بر اساس فطرت پاکی که دارند تشنه افکار و اندیشه های ناب امام راحل هستند و باید برنامه های فرهنگی در زمینه معرفی همه جانبه ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) به صورت مستمر ادامه یابد.

کمال زاده خواستار بهره گیری از قالب های نوین برای معرفی ابعاد شخصیتی امام راحل به نسل هایی شد که دوران امام را درک نکرده اند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) بنیانگذار یک مکتب جدید فکری در جهان به شمار می رود، گفت: بسیاری از انقلاب ها و تحولات دهه های اخیر بر علیه استبداد به ویژه در کشورهای اسلامی از تفکرات والای امام خمینی(ره) نشات گرفته است و این موضوع بر ضرورت تبیین جایگاه امام و ولایت فقیه در جامعه اسلامی ایران می افزاید.

فرماندار قشم امام خمینی(ره) را مظهر ساده زیستی، اخلاص، عقلانیت، عدالت و معنویت دانست و افزود: این مولفه ها راهگشای جامعه به سوی سعادت و پیروزی است و به همین منظور باید موضوع گسترش اندیشه های امام به صورت یک رویکرد ملی و جهانی دنبال شود.

وی با بیان اینکه عنصر تدبیر یکی از شاخص های اصیل در تصمیمات امام خمینی(ره) به شمار می رود، تاکید کرد: تجلی این شاخص مهم و تاثیر گذار را به طور قطع می توان در منویات رهبر معظم انقلاب و رویکردهای دولت تدبیر و امید مشاهده کرد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.