امام جمعه اهل سنت قشم: مسوولان خدمات نظام را برجسته کنند

امام جمعه اهل سنت قشم از مسوولان خواست با پررنگ کردن خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت زمینه همراهی و همدلی بیش از پیش مردم را فراهم کنند.

شیخ عبدالرحیم خطیبی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان قشم گفت: سپاس گزاری موجب افزایش نعمت و ناسپاسی موجب سلب آن می شود، انقلاب اسلامی هدیه ای الهی است و مسوولان وظیفه دارند با گزارش خدمات ارایه شده، مردم را به نظام و آینده امیدوار کنند.
وی با بیان اینکه برخی بر سر سفره نظام نشسته ولی ناسپاسی می کنند افزود: وحدت و یکپارچگی مردم با رهبری داهیانه امام خمینی (ره) موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد، مسوولان موظف به پاسداری از این نقلاب و دستاوردهای آن هستند و باید مردم را در جریان امور قرار داده و این وحدت را حفظ کنند.
امام جمعه اهل سنت قشم بیان کرد: رژیم گذشته جامعه را به سوی دین ستیزی سوق می داد به طوری که حتی در مبدا تاریخ رسمی کشور دست برد و به شاهنشاهی تغییر داد اما بسیاری اشخاص گذشته را فراموش کردند، به ویژه نسل جوان با آن دوران آشنایی چندانی ندارند و از این رو باید مسایل به خوبی تشریح و یادآوری شود.
وی ادامه داد: همه مسوولان باید اصول انقلاب را تشریح کنند که مهمترین آنها وحدت کلمه و پرهیز از تفرقه بود؛ تفرقه با اختلاف سلیقه متفاوت است و نباید جامعه امروز اختلاف ها را زمینه ساز رو در رویی و دشمنی بین آحاد و اقشار مختلف کند.
خطیبی گفت: توجه به نسل جوان نقطه قوت انقلاب بود که امروز نیز می تواند موجب اقتدار بیشتر نظام شود و از این رو باید از جوانان در مقابل تهدیدها حفاظت شده و از سویی جهت شکوفایی استعدادها به آنها میدان داده شود تا بتوانند روی پای خود بایستند.
او با بیان اینکه جامعه ای که از علم فاصله بگیرد، اقتدارش نیز مخدوش خواهد شد افزود: در برهه ای از تاریخ مسلمانان در صدور علم پیشگام بودند اما امروز به علوم دیگر کشورها استناد می شود در حالی که حتی در قرآن کریم نیز علم از قدرت و ثروت بالاتر شمرده شده و از این رو باید این مهم در بین جوامع اسلامی احیا شود.
امام جمعه اهل سنت قشم ادامه داد: ثروت و اقتصاد قوی یکی از پایه های اصلی اقتدار و خودکفایی کشورهاست و تاکید رهبری بر نامگذاری چند سال متوالی با عنوان های اقتصادی نشان از اهمیت این امر است و مسلمانان باید به سوی برخورداری بروند.
وی تاکید کرد: جامعه باید به سمت اشتغال و تولید رفته و از وابستگی خارج شود اما در جامعه ای که بر اساس اصول اسلامی بنا شده، ثروت نه در قلب که باید به عنوان ابزاری در دست اشخاص باشد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.