تاکید فرماندار قشم: مسئولیت پذیری اجتماعی قشم را آبی کرد/ تثبیت وضعیت مستلزم ادامه همبستگی است

فرماندار شهرستان قشم گفت: همکاری اقشار مختلف، صنوف و مسئولان موجب کنترل بیماری کرونا و آبی شدن وضعیت شهرستان شده است.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای قشم با تاکید بر ادامه همکاری ها و تقویت حس مسئولیت پذیری اجتماعی افزود:   عادی انگاری و بزرگنمایی در کرونا جامعه را به شدت دچار آسیب می‌کند و مسوولان مربوطه باید در ارائه آمار صحیح ورود به قشم دقت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم،  دکتر علیرضا نصری در جلسه روز چهارشنبه ستاد مدیریت بیماری کرونای این شهرستان اظهار داشت: عادی انگاری و بزرگنمایی ۲ لبه یک تیغه است که اگر از آن پرهیز نشود جامعه را به شدت دچار آسیب می‌کند.
او افزود: ارائه آمار صحیح ورود به شهرستان، نکته مهمی است که لازم است مسوولان مرتبط با دقت نظر از بروز نگرانی در بین مردم و تضییع حق صاحبان مشاغل جلوگیری کنند.
فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان قشم تصریح کرد: خوش خیالی آفت کار است و هرگز نباید شرایط را عادی تصور کنیم.
دکتر نصری  ادامه داد: از سوی دیگر بزرگنمایی و سیاهنمایی نیز علاوه بر وارد کردن ضرر، موجب ناامیدی و رها شدن کار توسط برخی بخش‌هایی خواهد شد.
او تصریح کرد: وضعیت حاضر نتیجه تعامل و همدلی مجاهدانه مردم، صنوف و مسوولان است و یقین داریم جدایی و متهم کردن یکدیگر موجب تضعیف کار می‌شود.
فرماندار شهرستان قشم گفت: در قبال معیشت بخش گسترده‌ای از مردم که در یک سال اخیر حتی در تعطیلی مشاغل خود پیشگام بوده‌اند مسوول هستیم و از این رو هرگونه اقدامی نیازمند جامع‌نگری است.
نصری بیان کرد: همانگونه که صنوف برای قطع زنجیره انتقال بیماری در مقطعی به تعطیلی اختیاری روی آوردند، اکنون که در شرایط مساعد قرار گرفته‌ایم نیز همه وظیفه داریم با رعایت بهداشت و زدن ماسک شرایط تثبیت وضعیت را محقق سازیم.
وی با تاکید بر اینکه همواره تابع سیاست‌های ستاد استانی و ملی مدیریت کرونا هستیم، اظهار داشت: خروج از وضعیت قرمز، نارنجی و زرد بیانگر اثربخشی اقدامات و پدید آورنده تجربه‌ای است که باید از آن در مسیر حفظ سلامت عمومی و بازگشت به زندگی از آن بهره برد.
فرماندار شهرستان قشم یادآور شد: استفاده از ظرفیت رسانه‌ای و فضای مجازی برای آگاهی بخشی، حفظ شیوه‌نامه‌ها توسط آحاد جامعه و انجام امورات و فعالیت‌ها با توجه به احتمال خطر کرونا، مطلوب‌ترین راهکار در شرایط کنونی است.
نصری ادامه داد: انجام غربالگری در سطح شهرستان، نمونه‌گیری از مسافران خارجی و ارائه گزارش به صورت هفتگی باید با جدیت در دستور کار باشد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

ولادت مولی الموحدین حضرت امیرالمومنین و روز پدر مبارک باد

روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم سالروز ولادت با سعادت امیر مومنان حضرت امام علی علیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *