معاون فرماندار قشم: موانع تردد معلولان در فضاهای شهری برطرف شود

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قشم گفت: موانع تردد معلولان در فضاهای شهری همچون پیاده روها، پارک ها، مجتمع های تجاری و اداره های دولتی و غیر دولتی باید برداشته شود تا این قشر به راحتی به خدمات شهری دسترسی داشته باشند.

مصطفی برزگر روز یکشنبه در نشست اعضای کمیته مناسب سازی فضای عمومی شهرستان قشم، افزود: رعایت حقوق شهروندی از مهمترین اولویت های دولت تدبیر و امید و یکی از ارکان تحقق این مهم مناسب سازی فضاهای عمومی برای تردد معلولان است.
وی با بیان اینکه خدمات دهی در این عرصه وظیفه دینی و اداری تمام مسئولان دستگاه های اجرایی و خدماتی است، تاکید کرد: باید نگاه به حوزه مناسب سازی فضای شهری تغییر کند؛ چراکه از دستاورهای این راهبرد علاوه بر معلولان، سالمندان، زنان باردار و تمام اقشار جامعه بهره مند می شوند.
برزگر با اشاره به اینکه در برخی پیاده روها و فضاهای شهری موانع فلزی با هدف جلوگیری از تردد خودروها و موتورسیکلت ها ایجاد شده است، افزود: این موضوع شرایط نامناسبی برای تردد قشر معلول و کم توان جامعه ایجاد کرده است و باید به سرعت این موانع برداشته شود.
وی اضافه کرد: دسترسی به برخی اداره های دولتی نیز به دلیل نبود زیرساخت های مناسب، برای قشر معلول چالش هایی به همراه داشته است که باید این مشکلات نیز بررسی و حل آنها در دستور کار قرار بگیرد.
برزگر با بیان اینکه در نخستین گام، در ساختمان فرمانداری قشم زیرساخت های مناسب برای تردد معلولان ایجاد می شود، تاکید کرد: باید جلسه های این کارگروه خروجی عملیاتی داشته باشد تا از قبل این رویکرد، مشکلات پیش روی معلولان برطرف شود.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قشم خواستار افزایش بازدیدهای کارشناسی مسئولان بهزیستی از مراکز و نهادهای دولتی و غیر دولتی با هدف شناسایی مشکلات دسترسی معلولان به این مکان ها شد و گفت: باید این روند تا شناسایی، جمع بندی و حل تمام مشکلات این حوزه ادامه یابد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.