پنج پروژه عمرانی و زیربنایی قشم در نهمین روز از دهه فجر افتتاح شد

همزمان با نهمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر در قشم پروژه های مسکن های مددجویی، ۲ کلاس درس، مهد کودک و آسفالت معابر هفت روستا با حضور مسوولان دولت تدبیر و امید در این شهرستان افتتاح و پروژه بازار میوه تره بار کلنگ زنی شد.

۲۷ واحد مسکن مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان قشم با مشارکت قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در روستای کنار سیاه طی آیینی با حضور فرماندار قشم افتتاح شد.

*** ۲ کلاس درس هر یک به مساحت ۷۰ مترمربع و یک باب نمازخانه به مساحت ۱۸۰ متر مربع در مدرسه حضرت خدیجه (س) شهر سوزا در مجموع با اعتبار ۹۰۰ میلیون ریال با مشارکت ۵۰ درصدی منطقه آزاد و آموزش و پرورش با حضور علیرضا نصری فرماندار، حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سایر مسوولان شهرستان افتتاح شد.
هم اکنون ۲۰۳ دانش آموز دختر پایه ابتدایی در این مدرسه واقع در بخش شهاب تحصیل می کنند که ۸۶ نفر آنان از این پس در این ۲ کلاس ادامه تحصیل خواهند داد.
سازمان منطقه آزاد قشم برای آموزش و پرورش بخش شهاب ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار در سال جاری اختصاص داده بود که این میزان برای سال آینده به ۶ میلیارد ریال جهت برگزاری کلاس های کنکور و سایر دوره های آموزشی، ساخت کلاس های درس و تجهیز مدرسه ها افزایش خواهد یافت.

**مهد کودک و پیش دبستانی روضه در روستای سهیلی قشم در زمینی به مساحت ۷۰۰ مترمربع با زیربنای ۳۸۰ مترمربع و با تخصیص یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال توسط اداره بهزیستی شهرستان به بهره برداری رسید.
هم اکنون ۲ هزار و ۸۰۰ کودک در ۴۰ روستا مهد این جزیره با ۲۰۰ مربی زیر پوشش خدمات آموزشی قرار دارند؛ قشم در زمینه فعالیت روستا مهدها در مقایسه با سایر شهرستان های استان هرمزگان جایگاه نخست را داراست.

*** پروژه آسفالت، سنگ فرش و جدول گذاری معابر هفت روستای بخش شهاب شهرستان قشم با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.
هفت تن قیر رایگان برای عملیات ساماندهی معابر روستاهای دیرستان، مسن، گامبرون، گیاهدان، کوشه، سلخ و سهیلی از سوی دولت یازدهم اختصاص یافته است.

**نخستین بازار میوه و تره بار قشم با هدف کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی بهای محصولات کشاورزی در این جزیره با اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار با حضور مسوولان کلنگ زنی شد.
این میدان با زیربنای بیش از ۱۰ هزار متر مربع شامل ۲۸ غرفه عمده فروشی به مساحت سه هزار و ۳۰۰ مترمربع، ۳۶ غرفه خرده فروشی در چهار هزار مترمربع با سردخانه ای به ظرفیت ۲ هزار و ۶۰۰ تن احداث و فاز نخست آن تا شهریور ماه سال آینده راه اندازی خواهد شد.
۶ غرفه عرضه ماهی، مرغ و گوشت در یک هزار و ۶۰۰ متر مربع و یک جایگاه عرضه سوخت نیز در این مجموعه احداث می شود.
شهرستان قشم با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با ۶۵ روستا در جنوب استان هرمزگان واقع شده است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.