پیام فرماندار قشم به مناسبت هفته قوه قضائیه

فرماندار شهرستان قشم با صدور پیامی هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران صدیق انقلاب اسلامی را گرامیداست.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، متن پیام علیرضا نصری به شرح زیر است…
بسم رب الشهداء و الصدیقین

به نام خدای شهیدان صادقی که جز خدمت به خلق و رضای حق تعالی هیچ انگیره دیگری نداشتند و چه نیکو صفتی را امام شهدا خمینی کبیر (ره) در رسای شهادت سید و سالار شهیدان انقلاب اسلامی شهید مظلوم دکتر بهشتی ببان داشت که “بهشتی یک ملت بود برای ملت ما”. او به راستی در قامت رئیس قوه قضاییه ملجا و پناهگاهی بود برای مظلومان و خاری بود بر چشم دشمنان نظام‌مقدس جمهوری اسلامی و به راستی دوستان انقلاب و حتی آنانی که به هر دلیل با نظام مقدس جمهوری اسلامی سر ستیز و دشمنی داشتند بر ویژگی های منحصر بفرد آن شهید والا مقام در مدیریت کلان کشور اذعان داشتند.
شهید بهشتی در دو سال و نیم حیات خدمتش در دوران انقلاب اسلامی، نقش تاثیرگذاری در معادلات کشور داشت و با افشاگری های صریح خود نقشه شوم امپریالیسم آمریکا و ایادی داخلی اش را نقش بر آب می کرد و جمله خاطره انگیزش خطاب به آمریکا که “آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر” هنوز در گوشمان طنین انداز است.
او در مدت کوتاه خدمتش علاوه بر صراحت گفتار در مخالفت با گروهک‌هایی که با نقاب اسلامی سعی در ضربه زدن به نظام نوپای جمهوری اسلامی داشتند با تمام وجود بر اهمیت و لزوم خدمت به مستضعفان نیز تاکید می ورزید و به خاطر همین جبهه گیری های عالمانه و نگاه بلند و همه جانبه نگرش در قلوب مردم همیشه درصحنه ایران جای داشت.
بالاخره روزهای پر فراز و نشیب انقلاب یکی پس از دیکری سپری شد تا به هفتم تیر ماه سال ۱۳۶۰ رسید و همزمان با جنایات بیشمار گروهک‌ منافقین، بهشتی و همراهانش که شمار آنان به عدد شهدای کربلا می رسید نیز به خیل شهدای انقلاب پیوستند.
بدون شک، حوادث تلخ دهه ۶۰ و ترورهای فراوانی که از سوی گروهک های مختلف بویژه منافقان در ایران اتفاق افتاد از جمله شهادت ۷۲ یار با وفای امام امت خمینی کبیر (ره) می توانست پایه های نظام را متزلزل و اصل انقلاب را با چالش جبران ناپذیر مواجه سازد، اما حضرت روح الله (ره) با ایمان راسخ و نفس مسیحایی اش انقلاب را در برابر هر حادثه ای هدایت کرد و یاد شهدای گرانقدر انقلاب را در خاطر مردم وفادار به انقلاب زنده نگاه داشت به طوری که با گذشت ۳۶ سال از شهادت مظلومانه شهید بهشتی و یاران باوفایش و رحلت معمار حکیم انقلاب اسلامی، مردم ایران در پرتو هدایت رهبر فرزانه نظام، یاد رئیس دستگاه قضا که شیفته خدمت‌ بود نه تشنه قدرت، را همچنان گرامی می دارند.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ یار صدیق امام (ره)، هفته قضائیه را به یکایک خدمتگذاران صدیق دادگستری شهرستان قشم تهنیت عرض می کنم و امیدوارم با صلابت نیروهای مومن این دستگاه، شاهد سلامت بیش از پیش جامعه در ابعاد مختلف باشیم.
علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم
یکم تیر ۱۳۹۷

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.