فرماندار: از ظرفیت جامعه محلی برای توسعه فضای سبز قشم استفاده شود

 

فرماندار قشم گفت: باید از ظرفیت عظیم جامعه محلی جزیره برای توسعه فضای سبز قشم بیش از پیش بهره برد.

عزت کمال زاده روز شنبه در آئین درختکاری در دانشگاه پیام نور واحد بین الملل قشم، افزود: تجربه ارزشمند توسعه جنگل های حرا با بهره گیری از ظرفیت جامعه محلی، نشان از نقش کلیدی این قشر در توسعه فضای سبز دارد.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید خواستار توسعه فضای سبز در نقاط مختلف کشور است، گفت: اجرا و حمایت از طرح های نهال کاری دریایی در جزیره قشم بخشی از اقدامات دولت یازدهم در این عرصه به شمار می رود.
کمال زاده اضافه کرد: هرچند قشم یکی از شهرستان های خشک و کم آب کشور ارزیابی می شود اما می توان با حمایت از طرح های تولید آب ارزان قیمت، در جهت توسعه فضای سبز جزیره گام های مهمی برداشت.
وی افزود: در این زمینه نیروهای جوان شهرستان، طرح های ارزشمندی برای تولید آب ارزان قیمت ارایه کرده اند که می توان با حمایت از این طرح ها، برای توسعه فضای سبز قشم نیز برنامه ریزی کرد.
کمال زاده استفاده از تجربه موفق توسعه فضای سبز در کشورهایی که مختصات جغرافیایی مشابهی دارند را رویکردی مناسب در این حوزه ارزیابی و اضافه کرد: می توان با بهره گیری از تجربه این کشورها به طرح های بومی سازی داخلی دست یافت و فضای سبز جزیره را متحول کرد.
فرماندار قشم با بیان اینکه بخشی از طرح های توسعه فضای سبز توسط مسئولان هدایت و حمایت می شود، افزود: در این زمینه باید جانمایی فضای سبز به عنوان محور کلیدی طرح ها مورد توجه قرار بگیرد تا بیشترین بازدهی را داشته باشد.
کمال زاده با اشاره به گذشته جزیره قشم که به عنوان میدان تره بار خلیج فارس شناخته می شد نیز گفت: باید با برنامه ریزی مناسب تلاش کرد که به جایگاه گذشته خود در حوزه فضای سبز دست یابیم.
اکبر محمودی زاده رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قشم نیز در این آئین گفت: به مناسبت روز درختکاری، یکهزار اصله نهال در این شهرستان کاشته می شود.
جزیره قشم با حدود ۱۱۷ هزار نفر جمعیت و یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت، شامل ۱۳۵ کیلومتر طول و عرض متوسط ۱۴ کیلومتر در جنوب کشور و در میان آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده و به تنهایی از ۲۲ کشور جهان بزرگتر است.
در ایران ۱۵ تا ۲۱ اسفند «هفته منابع طبیعی» و روز نخست این هفته در تقویم «روز درختکاری» نامگذاری شده است.

 

81991327-70570844 81991327-70570848

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.