فرماندار شهرستان قشم:خلیج فارس نماد وفاق مردم و غیرت ایرانیان است/هیچ ابر قدرت استعمارگری تاب ایستادگی در برابر عزت و رشادت این مردم را ندارد

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی فرمانداری قشم، علیرضا نصری در آیین اختتامیه جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس گفت: دهم اردیبهشت فرصت مغتنمی برای پاسداشت رشادت های دلیرمردانی است که هزاران سال از حرمت این مرز و بوم دفاع کرده و نشان دادند هیچ ابر قدرت استعمارگری تاب ایستادگی در برابر عزت و رشادت مردم ایران را ندارد.
وی افزود: روز ملی خلیج فارس فرصتی برای بزرگداشت مردم دریادلی است که با رشادت، جانفشانی و تاسی از ابا عبدالله (ع) مقابل ظلم، استبداد و استعمار به پا خواستند و برای دفاع از کیان ایران اسلامی تا سر حد جان پیش رفتند.
فرماندار قشم بیان کرد: مردمان جنوب کشور به ویژه قشم و جزیره های اقماری آن به عنوان سرمایه های فرهنگی، تاریخی، اجتماعی و اقتصادی ایران همواره سهم بسزایی در صیانت از این سرمایه ارزشمند داشتند و از این رو شکوفایی و سربلندی این دیار نشانگر اقتدار ایران اسلامی است.
او اضافه کرد: مردم این خطه با سرایش سرود وحدت و همدلی شعار استقلال و آزادی را پاس داشته و با عقلانیت و تدبیر همواره از خلیج فارس به عنوان میراث فرهنگی و هویتی ایران زمین پاسداری می کنند.
فرماندار نیز در ادامه افزود: مورخان بسیاری در مورد خلیج فارس ادای وظیفه کردند و این نام را زنده نگه داشتند اما جدای از این امر مزیت های فرهنگی و اقتصادی همچون تجارت، گردشگری و صیادی وجود دارد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.
اختتامیه هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس شب گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسوولان استان هرمزگان و شهرستان قشم به میزبانی مجتمع تجاری ارسلان در بندر تاریخی لافت جزیره قشم برگزار شد.

82511131-71575552

 

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.